Rio 2016: 18 érmet szereztek paralimpikonjaink

Sokáig fogjuk még emlegetni ezt a nyarat. A labdarúgó Eb után Rióban folytatódtak a magyar sportsikerek.
A paralimpiai csapat az előzetes várakozásokat felülmúlva 18 éremmel zárta a riói paralimpiát, így méltán lehetünk büszkék rájuk.

Bennetek is égett a tűz!

A 43 fős magyar paralimpiai csapat eredményei:

Asztalitenisz

Arlóy Zsófia (SF8 egyéni): 5. hely
Berecki Dezső (SM9 egyéni): 9-11.hely
Csonka András (SM8 egyéni): ezüstérem
Csonka András - Zborai Gyula (TM6-8 páros): 5. hely
Major Endre (SM1 egyéni): 4. hely
Pálos Péter (SM11 egyéni): bronzérem
Zborai Gyula (SM8 egyéni): 9. hely

Atlétika

Biacsi Bernadett (T20 1500m): 5. hely
Biacsi Ilona (T20 1500m): ezüstérem
Biacsi Ilona (T20 400m): 8. hely
Csontos Piroska (T20 400m): 6. hely
Csontos Piroska (T20 távolugrás): 8. hely
Kálmán Krisztina (F32 súlylökés): 6.hely
Keresztesi Erika (T20 400m): 7. hely

Erőemelés

Mezei Katalin (-50 kk egyéni): 9. hely
Sas Sándor (+107kg egyéni): 5. hely
Sztanó György (-54 kg egyéni): 8. hely
Tunkel Nándor (-49kg egyéni): bronzérem

Evezés

Lőrincz Krisztina (AS egyes): 11. hely

Judo

Burányi Flóra (-57kg egyéni): 7. hely
Szabó Nikolett (-70 kg egyéni): 5. hely

Kerekesszékes tenisz

Németh Roland (egyéni): 17. hely

Kerekesszékes vívás

Dani Gyöngyi (B párbajtőr): 9-12. hely
Dani Gyöngyi (B tőr): 6. hely
Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna (tőr csapat): ezüstérem
Dani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla (párbajtőr csapat): bronzérem
Hajmási Éva (A tőr): 8. hely
Krajnyák Zsuzsanna (A párbajtőr): 4. hely
Krajnyák Zsuzsanna (A tőr): bronzérem
Mató Gyula (B párbajtőr): 9-12.hely
Osváth Richárd (A kard): ezüstérem
Osváth Richárd (A tőr): ezüstérem

Veres Amarilla (A párbajtőr): 5. hely

Kerékpár

Butu Arnold Csaba (Tandem, Országúti kerékpár) 22. hely
Butu Arnold Csaba (Tandem, Országúti kerékpár): nem indult
Butu Arnold Csaba (Tandem, pályaverseny 1000m): 11. hely
Butu Arnold Csaba (Tandem, pályaverseny 4000m): 15. hely

Parakajak

Rozbora András (KL2 200m): 7. hely
Suba Róbert (KL1 200m): ezüstérem
Váczi Anita (KL1 200m): 6. hely
Varga Katalin (KL2 200m): 5. hely

Sportlövészet

Dávid Krisztina (P2 légpisztoly 10m): 5. hely
Dávid Krisztina (P4 pisztoly 50 m vegyes): 23. hely
Gutisatti Gyula (P3 pisztoly 25 m): 18. hely
Gutisatti Gyula (P1 légpisztoly 10m): 12. hely
Gutisatti Gyula (P4 pisztoly 50 m vegyes): 20. hely

Triatlon

Boronkay Péter (PT4 egyéni): 9. hely

Úszás

Adámi Zsanett (S2 100m hát): 4. hely
Adámi Zsanett (SB3 50m mell): 14. hely
Adámi Zsanett (S2 50m hát) 6.hely
Engelhardt Katalin (S5 50m pillangó): 10. hely
Engelhardt Katalin (SB5 100m mell): 10. hely
Engelhardt Katalin (S5 50m gyors): 16.hely
Illés Fanni (S6 100m hát): 9. hely
Illés Fanni (SB5 100m mell): 5. hely
Illés Fanni (SB5 100m gyors): 10.hely
Illés Fanni (SM6 200m vegyes): 9. hely
Illés Fanni (S6 400m gyors): 9.hely
Kézdi Réka (S5 200m gyors): 10. hely
Kézdi Réka (S5 50m pillangó): 4. hely
Kézdi Réka (S5 50m gyors): 13. hely
Kézdi Réka (S5 100m gyors): 11.hely
Konkoly Zsófia (S9 400m gyors): 6. hely
Konkoly Zsófia (SM9 200m vegyes): 14.hely
Konkoly Zsófia (S9 100m pillangó): bronzérem
Konkoly Zsófia (S9 100m hát): 10.hely
Pap Bianka (S10 100m hát): ezüstérem
Pap Bianka (SM10 200m vegyes): bronzérem

Pap Bianka (S10 100m pillangó): 9. hely
Pap Bianka (S10 400m gyors): 5. hely
Ráczkó Gitta (SB5 100m mell): 9.hely
Ráczkó Gitta (SB5 100m gyors): 12.hely
Ráczkó Gitta (SM7 200m vegyes): 9. hely
Sors Tamás (SM9 200m vegyes): ezüstérem
Sors Tamás (SM9 100m gyors): 6. hely
Sors Tamás (S9 100m pillangó): bronzérem
Sors Tamás (S9 50m gyors): 4. hely
Tóth Tamás (SM9 200m vegyes): 4. hely
Tóth Tamás (SM9 100m gyors): bronzérem
Tóth Tamás (S9 50m gyors): 6. hely
Tóth Tamás (S9 100m hát): aranyérem
Vereczkei Zsolt (S5 50m hát): bronzérem

Forrás: infocegled.hu, hparalimpia.hu, Nemzeti Sport Online