Rio 2016: az összes magyar sportoló eredménye

Véget ért a riói olimpia, ahol sportolóink 8 aranyérmet, 3 ezüstérmet és 4 bronzérmet szereztek. Összesítésben 12. helyen végeztünk az éremtáblázaton, magunk mögé utasítva az összes szomszédos országot.

Gratulálunk mindenkinek!

Asztalitenisz:

Pattantyús Ádám (egyes) 33. helyezés
Lovas Petra (egyes) 33. helyezés
Póta Georgina (egyes) 17. helyezés

Atlétika:

Baji Balázs (110m gát) elődöntőben 15. helyezés, nem jutott döntőbe
Csere Gáspár (maraton) 109. helyezés
Józsa Gábor (maraton) 87. helyezés
Helebrandt Máté (20km gyaloglás) 28. helyezés
Rácz Sándor (50km gyaloglás) eredmény nélkül
Venyercsán Bence (50 km gyaloglás) 44. helyezés
Kővágó Zoltán (diszkoszvetés) 7. helyezés
Pars Krisztián (kalapácsvetés) 7. helyezés
Erdélyi Zsófia (maraton) 52. helyezés
Papp Krisztina (maraton) 65. helyezés
Szabó Tünde (maraton) 83. helyezés
Madarász Viktória (20 km gyaloglás) 25. helyezés
Kovács Barbara (20 km gyaloglás) 58. helyezés
Récsei Rita (20 km gyaloglás) 59. helyezés
Szabó Barbara (magasugrás) sajnos nem jutott döntőbe
Márton Anita (súlylökés) 3. helyezés
Farkas Györgyi (hétpróba) 8. helyezés
Krizsán Xénia (hétpróba) 16. helyezés

Birkózás:

Lőrincz Tamás (kötöttfogás 66 kg) 16. helyezés
Bácsi Péter (kötöttfogás 75 kg) 5. helyezés
Lőrincz Viktor (kötöttfogás 85 kg) 5. helyezés
Kiss Balázs (kötöttfogás 98 kg) 9. helyezés
Veréb István (szabadfogás 86 kg) 13. helyezés
Ligeti Dániel (szabadfogás 125 kg) 7. helyezés
Sastin Marianna (szabadfogás 63 kg) 17. helyezés
Németh Zsanett (szabadfogás 75 kg) 10. helyezés

Cselgáncs:

Ungvári Miklós (könnyűsúly) 5. helyezés
Csoknyai László (váltósúly) 17. helyezés
Tóth Krisztián (középsúly) 9. helyezés
Cirjenics Miklós (félnehézsúly) 17. helyezés
Bor Barna (nehézsúly) 9. helyezés
Csernoviczki Éva (légsúly) 7. helyezés
Karakas Hedvig (könnyűsúly) 7. helyezés
Joó Abigél (félnehézsúly) 7. helyezés

Evezés:

Pétervári-Molnár Bendegúz (egypárevezős) 14. helyezés
Simon Béla és Juhász Adrián (kormányos nélküli kettes) 9. helyezés

Kajak-kenu:

Molnár Péter (kajak egyes 200m) 15. helyezés
Tótka Sándor és Molnár Péter (kajak kettes 200m) 4. helyezés
Kopasz Bálint (kajak egyes 1000m) 10. helyezés
Hufnágel Tibor és Ceiner Benjámin (kajak kettes 1000m) 7. helyezés
Hufnágel Tibor - Somorácz Tamás - Ceiner Benjámin - Kugler Attila (kajak négyes 1000m) 11. helyezés
Hajdu Jonatán (kenu egyes 200m) 10. helyezés
Vasbányai Henrik (kenu egyes 1000m) kizárták
Vasbányai Henrik - Mike Róbert (kenu kettes 1000m) 4. helyezés
Dusev-Janics Natasa (kajak egyes 200m) 9. helyezés
Kozák Danuta (kajak egyes 500m) 1. helyezés
Szabó Gabriella - Kozák Danuta (kajak kettes 500m) 1. helyezés
Szabó Gabriella - Kozák Danuta - Csipes Tamara - Fazekas-Zur Krisztina (kajak négyes 500m) 1. helyezés

Kerékpár

Parti András (hegyikerékpározás) 24. hely

Műugrás:

Kormos Villő (egyéni toronyugrás) 27. helyezés

Ökölvívás:

Bacskai Balázs (váltósúly) 17. helyezés
Harcsa Zoltán (középsúly) 9. helyezés

Öttusa:

Demeter Bence 17. helyezés
Marosi Ádám 12. helyezés
Földházi Zsófia 27. helyezés
Kovács Sarolta 17. helyezés

Sportlövészet:

Tátrai Miklós (légpisztoly és 50m sportpisztoly) 42. és 34. helyezés
Szabián Norbert (sportpuska, fekvő) 42. helyezés
Sidi Péter (sportpuska, fekvő- sportpuska összetett- légpuska) 5., 10. és 34. helyezés
Péni István (légpuska, sportpuska összetett) 13. és 12. helyezés
Egri Viktória (légpisztoly) 36. helyezés
Tobai-Sike Renáta (légpisztoly, sportpisztoly) 17. és 16. helyezés
Csonka Zsófia (sportpisztoly) 10. helyezés
Miskolczi Julianna (légpuska, sportpuska összetett) 22. helyezés

Súlyemelés:

Nagy Péter (+105 kg) 10. helyezés

Tenisz:

Babos Tímea (egyes) 33. helyezés
Babos Tímea - Jani Réka Luca (páros) 17. helyezés

Tollaslabda:

Sárosi Laura (egyes) 33. helyezés

Torna:

Hidvégi Vid (lólengés) 9. helyezés
Kovács Zsófia (gerenda, talaj, ugrás, felemáskorlát, egyéni összetett) 72., 64., 13., 24. és 33. helyezés

Triatlon:

Faldum Gábor 20. helyezés
Tóth Tamás 33. helyezés
Kovács Zsófia 24. helyezés
Vanek Margit 45. helyezés

Úszás:

Takács Krisztián (50m gyors) 17. helyezés
Bohus Richárd (100m gyors) 24. helyezés
Kozma Dominik (100m és 200m gyors) 26. és 15. helyezés
Bernek Péter (200m gyors és 400m gyors) 37. és 21. helyezés
Kis Gergő (400m gyors) 38. helyezés
Rasovszky Kristóf (1500m gyors) 35. helyezés
Gyurta Gergely (1500m gyors és 400m vegyes) 19. és 11. helyezés
Gyurta Dániel (100m mell és 200m mell) 17. helyezés mindkét versenyszámban
Balog Gábor (100m hát) 25. helyezés
Telegdy Ádám (200m hát) 19. helyezés
Földházi Dávid (200m hát) 22. helyezés
Horváth Dávid (200m mell) 30. helyezés
Pulai Bence (100m pillangó) 26. helyezés
Verrasztó Dávid (200m vegyes) visszalépett
Verrasztó Dávid (400m vegyes) 12. helyezés
Kozma Dominik - Bohus Richárd - Takács Krisztián - Holoda Péter (4x100m gyors) kizárták
Bernek Péter - Kis Gergő - Grátz Benjámin - Kozma Dominik (4x200m gyors) kizárták
Balog Gábor - Gyurta Dániel - Pulai Bence - Bohus Richárd (4x100m vegyes) 9.
Olasz Anna (10km nyíltvíz) 14. helyezés
Cseh László (100m pillangó) 2. helyezés
Cseh László (200m pillangó) 7. helyezés
Kenderesi Tamás (200m pillangó) 3. helyezés
Papp Márk (10km nyíltvíz) 13. helyezés
Molnár Flóra (50m gyors) 25. helyezés
Verrasztó Evelyn (200m gyors) 28. helyezés
Késely Ajna (200m gyors és 400m gyors) 25. és 21. helyezés
Risztov Éva (800m gyors) 14. helyezés
Risztov Éva (10km nyíltvíz) 13. helyezés
György Réka (200m hát) 22. helyezés
Sebestyén Dalma (200m mell) 19. helyezés
Sztankovics Anna (100m mell és 200m mell) 24. és 20. helyezés
Szilágyi Liliána (100m pillangó és 200m pillangó) 13. és 10. helyezés
Jakabos Zsuzsanna (200m vegyes és 400m vegyes) 10. és 13. helyezés
Hosszú Katinka (200m pillangó) visszalépett
Kapás Boglárka (400m gyors) 4. helyezés
Kapás Boglárka (800m gyors) 3. helyezés
Hosszú Katinka (400m vegyes) 1. helyezés
Hosszú Katinka (100m hát) 1. helyezés
Hosszú Katinka (200m hát) 2. helyezés
Hosszú Katinka (200m vegyes) 1. helyezés

Jakabos Zsuzsanna-Késely Ajna-Kapás Boglárka-Hosszú Katinka-Verrasztó Evelyn (4x200m gyors) 6. helyezés

Vitorlázás:

Gádorfalvi Áron (szörfvitorlázás) 25. helyezés
Berecz Zsombor (finn dingi) 12. helyezés
Vadnai Benjamin (laser) 33. helyezés
Cholnoky Sára (szörfvitorlázás) 23. helyezés
Érdi Mária (laser radial) 14. helyezés

Vívás:

Boczkó Gábor (egyéni párbajtőr) 13. helyezés
Imre Géza (egyéni párbajtőr) 2. helyezés
Rédli András (egyéni párbajtőr) 28. helyezés
Decsi Tamás (egyéni kard) 26. helyezés
Szilágyi Áron (egyéni kard) 1. helyezés
Boczkó Gábor - Imre Géza - Rédli András - Somfai Péter (csapat, párbajtőr) 3. helyezés

Mohamed Aida (egyéni tőr) 14. helyezés
Knapek Edina (egyéni tőr) 19. helyezés
Szász Emese (egyéni párbajtőr) 1. helyezés
Márton Anna (egyéni kard) 10. helyezés

Vízilabda:

Férfi csapat 5. helyezés
Női csapat 4. helyezés

Forrás: mob.hu, infocegled.hu